پاسخ منطقی لاریجانی به تذکر توکلی: با تظاهرات نمی توان قراردادهای نفتی را تنظیم کرد/خیابان جای مطرح کردن اعتراض نیست

به گزارش نفتون نيوز ، رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم تهران که خواستار رسیدگی به وضعیت دانشجویان معترض به قراردادهای نفتی بود، گفت: در کشور نظمی برای رسیدگی به این امور وجود دارد و این مسائل در خیابان قابل حل نیست.

 احمد توکلی در نشست علنی امروز در تذکر آیین نامه ای با استناد به بند 11 ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس، به موضوع تجمع مقابل وزارت نفت اشاره کرد و خطاب به دکتر لاریجانی گفت: انتظار می رفت شما درباره تجمعات صورت گرفته در مقابل وزارت نفت و نحوه برخورد با این افراد تذکری دهید.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشجویان در اعتراض به قراردادهای جدید نفتی در مقابل وزارت نفت تجمع کردند؛ البته من قبول دارم باید برای این تجمع مجوزی اخذ می کردند که متأسفانه این اقدام صورت نگرفت اما اهمیت قرارداد نفتی به حدی بالاست که اگر دهها تظاهرات سراسری برای آن انجام شود باز هم کافی نیست.

 این نماینده مردم در مجلس با یادآوری دستگیری 38 دانشجو مقابل وزارت نفت تأکید کرد: البته روز گذشته 34 نفر از این دانشجویان‌آزاد شدند اما هنوز تکلیف 4 نفر آنها مشخص نیست لذا از شما درخواست دارم به عنوان نماینده ملت ایران کمک کنید تا این افراد به زودی آزاد شوند چرا که اهمیت این قراردادها در اقتصاد همچون برجام در سیاست است.

 دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر توکلی گفت:‌ براساس پیگیری هایی که من دیشب داشتم گویا تعدادی از این دانشجویان شب گذشته آزاد شدند اما واقعیت آن است که تجمع باید براساس قانون صورت گیرد و باید این دانشجویان ضوابط قانونی را رعایت می کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: فرض کنید شما نظری دارید و به بندهای این قرارداد معترض هستید، بدون شک رفع آن راه حل هایی دارد و با تظاهرات نمی توان قرارداد تنظیم کرد. بدون شک افراد صاحب نظر و حتی برخی از دستگاهها نظرات خود را در این خصوص اعلام کردند که البته ما نیز به هیأت تطبیق اعلام کرده ایم که به این موضوع رسیدگی کند.

 دکتر لاریجانی گفت:‌ در کشور نظمی برای رسیدگی به این امور وجود دارد و این مسائل در خیابان قابل حل نیست و افراد اگر نظری دارند می توانند نظر خود را به صورت قانونی اعلام کنند

نظرات   

 
جوان بيکار
+1 #1 جوان بيکار 1394-11-13 15:11
مخالفان مدل جديد قراردادهاي نفتي يقينا اطلاع ندارند از: آمار طلاق/شدت فقر/آمار جوانان تحصيلکرده ي بيکار /اجبار به تن فروشي از روي فقر/فرسودگي تاسسيسات و خط هاي لوله و نبودن سرمايه ي کافي براي نوسازي آنها.معلوم نيست اين دلسوزان مهربان تر از مادر منافعشان تا چقدر با شرايط ازاردهنده ي تحريم درارتباط است که اينگونه پياده نظام خود را برخلاف مصالح و منافغ ملي به خيابان ميکشانند وبي توجه به نظر مقام معظم رهبري که زورآزمايي خياباني را نهي کردند برطبل تضعيف دولت منتخب اکثريت ملت ميکوبند.وزير محترم نفت بايد بدانند که خوراک اکثر اين مغرضان از دل بزرگترين شرکت توليدکننده ي نفت ايران وتوسط بخشي از کاربدستان اين شرکت تامين ميشود که نزديکي آنها با سايت نفتي نزديک به جريان تندرو برهمه آشکار است و جاي تعجب دارد که چرا اين افراد کماکان ...
نقل قول | گزارش به مدیر
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703