صادق زیباکلام در گفت‌وگو با ندای ایرانیان: مردم نشان دادند از افراطی‌گری رویگردان هستند

به گزارش نفتون نيوز صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ندای ایرانیان، در مورد حضور مردم پای صندوق‌های رأی با وجود رد صلاحیت گسترده کاندیداهای اصلاح‌طلب گفت: من فکر می‌کنم بخش عمده‌ای از نتیجه انتخابات و حضور مردم به دلیل تلاش‌های مجدانه‌ای است که شماری از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب داشتند تا مردم را تشویق کنند که پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در تشریح وضعیت پیش از انتخابات هفتم اسفند، اظهار داشت: بعد از رد صلاحیت‌های گسترده، نوعی ناامیدی به وجود آمده بود اما اصلاح‌طلبان توانستند بخش زیادی از رأی‌دهندگان بالقوه خودشان را مجاب کنند تا پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.
 
زیباکلام با اشاره به برخی دسته‌بندی‌ها مبنی بر سلبی بودن رأی مردم در این انتخابات، خاطرنشان کرد: من فکر نمی‌کنم که بتوانیم رأی مردم را این‌گونه دسته‌بندی کنیم که بگوییم فقط رأی سلبی دادند تا یک جریان خاص به مجلس ورود پیدا نکند.
 
وی افزود: در حقیقت مردم رأی دادند و با رأی خود نشان دادند که به مردم‌سالاری و اعتدال و میانه‌روی معتقد هستند و می‌خواهند صدای رأیشان شنیده شود.
 
این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه مردم از تندروی و افراطی‌گری و آمریکاستیزی و غرب‌ستیزی رویگردان هستند، گفت: مردم این نگاه‌ها را نمی‌خواهند و با رأی خود این مسئله را نشان دادند، به جای آن مردم خواهان دراز کردن دست دوستی به سمت همسایگان و غرب و خواهان تنش‌زدایی با دنیا هستند.
 
زیباکلام در پاسخ برخی جریان‌ها نسبت به تنش‌زدایی با غرب و تعابیر تسلیم شدن، تأکید کرد: دراز کردن دست دوستی به معنی سر تسلیم فرود آوردن نیست این دو مسئله با هم تفاوت دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398