آزمایش اولین موشک قاره پیمای کره شمالی رهبر کره شمالی: از این پس می توانیم آمریکا را با موشک اتمی بزنیم

کره شمالی اعلام کرد برای اولین بار توانسته است موشک های قاره پیما را آزمایش کند.

به گزارش نفتون نیوز به نقل از عصر ایران، مقامات کره شمالی گفتند که با این آزمایش، موشک های کره شمالی از این پس می توانند به خاک آمریکا برسند.

رسانه ها نوشتند: کره شمالی امروز شنبه اعلام کرد موشک قاره پیما را با موفقیت آزمایش کرده است. این آزمایش توانمندی کره شمالی را برای حمله اتمی به آمریکا تضمین می کند.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی نیز شخصا بر آزمایش موشکی جدید نظارت کرده است.
وی گفت: به وسیله این موتور جدید موشک، کره شمالی می تواند نوع جدیدی از موشک های بالستیک قاره پیما را به کلاهک های اتمی قوی تری مسلح کند. به وسیله موشک های جدید، هر منطقه ای از زمین از جمله خاک آمریکا در تیرس موشک های ما قرار می گیرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از رهبر این کشور نوشت: با وجود این موفقیت، کره شمالی می تواند به دشمنان و در ابتدای آن آمریکا، ضربه هسته ای بزند.

آزمایش موشکی جدید در مرکز موشک های دوربرد در ساحل غربی کره شمالی انجام شد.

کره جنوبی در این باره ابراز تردید کرده است. آمریکا نیز گفته است که دلیلی در اختیار ندارد که تایید کننده ادعاهای جدید موشکی کره شمالی باشد.

کره شمالی در ماه مارس گذشته اعلام کرده بود که کلاهک هسته ای را کوچک کرده است تا بتواند آن را در موشک های بالستیک نصب کند و آزمایشی را برای فرستادن موشک های بالستیک به جو اجرا کرده است.
این موضوع نشان دهنده پیشرفت در برنامه موشک های بالستیک کره شمالی است.

برنامه موشکی کره شمالی به شدت مورد انتقاد کره جنوبی، ژاپن و قدرت های غربی و سازمان ملل متحد است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون تحریم هایی را علیه کره شمالی به دلیل برنامه موشکی این کشور اعمال کرده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175