حکم اعدام برای سه متهم پرونده نفتی

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به روال بررسی پرونده ها در سال ٩٤ گفت: قوه قضاییه اقدامات بسیار موثر و مفیدی داشته از جمله پرونده نفتی که از قبل از ٩٤ شروع شد و با هزارها صفحه بازجویی و ٢٦ جلسه دادگاه برای سه نفر از متهمان حکم اعدام صادر کرد و به وکلای آنها ابلاغ شده است.
 
به گزارش نفتون نیوز به نقل از ایرنا غلامحسین محسنی اژه ای در نود و چهارمین نشست خبری خود در تشریح اقدامات سال ٩٤ و سیاستهای سال ٩٥ در قوه قضاییه افزود: متاسفانه در برخی رسانه ها و سایتها دیده می شود که این نسبت داده شده که قوه قضاییه این حکم را برای گروکشی داده و می خواهد با این حکم اموال نفتی را برگرداند.
 
وی افزود: این حکم با انطباق بر قانون صادر شده و قوه قضاییه هر اقدامی که متصور بوده انجام داده تا مطالبات وزارت نفت برگشت داده شود.
 
سخنگوی قوه قضاییه گفت: نکته دیگری که درباره این حکم در سایتها و رسانه ها دیده می شود این است که قصد و انگیزه اصلی در اجرای حکم وجود ندارد در صورتی که همه پرونده ها به این گونه است که مرحله تجدیدنظر نمی توان متصور شد حکم تایید یا رد شود.
 
اسمی از ضراب در پرونده زنجانی برده شده است
 
معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا رضا ضراب همدست و شریک بابک زنجانی بوده و پرونده ای برای وی در قوه قضاییه تشکیل شده است و آیا این که وی به ایران مسترد شده است گفت: این مطلب که این فرد به ایران مسترد شده صحت ندارد اما آن چیزهایی که در مورد این پرونده بوده از افراد زیادی تحقیق شده و برای برخی پرونده تشکیل شده است.
 
وی تصریح کرد: از ضراب اسم برده شده ولی قراری برایش صادر نشده، مسائلی گفته شده و نیاز است مستندات بیرونی آن را پیدا کنیم.
 
اژه ای با بیان این که اسمی از این فرد در پرونده برده شده است اظهار داشت: هنوز این موضوع تبدیل به قرار نشده است.
 
سخنگوی دستگاه قضا درخصوص این که وکیل زنجانی ادعاکرده فهرست اموال خارجی را به وزارت نفت داده و اینکه آیا کفاف بدهی این متهم را می دهد گفت: اموال جدیدی شناسایی نشده اما چون از قبل اختیاراتی به وزارت نفت و دادستانی داده،  این نهادها می توانند اموالش را بفروشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576