رضایت کارکنان، رمز موفقیت مدیران آقای زنگنه! کارکنان نفت چشم انتظارند

به گزارش نفتون نیوز به نقل از نکو نیوز کمتر از ده ماه به پایان دولت فعلی باقی مانده اما هنوز در مجموعه وزارت نفت، کارکنان نفت چشم انتظار تصمیماتی هستند که وضعیت آنها را بهبود بخشد؛ چرا که اغلب کارکنان نفت اعتقاد دارند طی سه سال اخیر، توجهی که سزاوار کارکنان نفت باشد نسبت به آنها صورت نگرفته است. 
به گزارش نکونیوز، چندی پیش وزیر نفت در یک برنامه زنده تلویزیونی که به مناسبت هفته دولت پخش شد، به صراحت اعلام کرد که کاری که میخواسته نتوانسته برای کارکنان نفت انجام دهد. این سخن وزیر نفت اگرچه تاییدی بر مدعای کارکنان ناراضی صنعت در حوزه های مختلف بود، اما در عین حال امیدی در دل کارکنان صنعت نفت زنده کرد تا شاید گامی برای بهبود وضعیت کارکنان نفت برداشته شود. اما اکنون بیش از دو ماه از سخنان وزیر نفت سپری می شود و هنوز نه تنها گام عملی برای بهبود وضعیت کارکنان برداشته نشده، بلکه انتقادات و تنش هایی که طی ماههای اخیر در مورد وضعیت دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت یا نیروهای قراردادی و پیمانی ایجاد شده بود، بدون آنکه پاسخ قانع کننده ای از سوی مسوولان وزارت نفت در پی داشته باشد همچنان پابرجا مانده است. 
اغلب کارشناسان معتقدند فشار فراوان بر روی وزارت نفت برای افزایش تولید نفت و گاز در پسابرجام از طریق جذب شرکتهای خارجی موجب شده تمرکز اصلی مجموعه وزارت نفت بر مسایل کلان باشد و همین امر مدیریت عالی نفت را از تمرکز بر مسایل کارکنان غافل کرده است. این درحالیست که نیروی محرکه وزارت نفت، کارکنان آن هستند و زمانی که رضایت کارکنان جلب نشود، نمی توان شاهد رشد و توسعه صنعت نفت و صنایع وابسته در کشور بود. 
از سوی دیگر از قدیم، کارکنان شرکت نفت و شرکتهای تابعه، همواره به عنوان کارکنانی که از رفاه نسبی بالاتری نسبت به کارکنان سایر مجموعه های دولتی برخوردار بودند نزد عموم شناخته می شدند و همیشه فعالیت در شرکت نفت به معنای بهره مندی از سطح بالایی از رفاه کارکنان و خانواده آنها بود. این کلیشه شیرین نفتی ها طی سالهای اخیر در سایه بی ثباتی های مدیریتی در دولت قبل و عدم توجه شایسته در دولت فعلی اندک اندک رنگ باخته و موجب شده کارکنان نفت شاهد تنزل جایگاه خود باشند که این، بدترین ضربه به مجموعه کارکنان صنعت نفت در حوزه های مختلف محسوب می شود. 
انتظار کارکنان نفت از بیژن زنگنه فراتر از وزرای دولت قبل است. چرا که اولا زنگنه سابقه هشت سال وزارت در نفت را دارد و با مدیریت بر این حوزه کاملا آشناست و بر این مجموعه تسلط دارد و ثانیا خود در خانواده ای نفتی و به قول نفتی ها بر سر سفره نفت بزرگ شده و از ارج و قربی که در گذشته ای نه چندان دور، کارکنان نفت از آن برخوردار بودند آگاه است. به همین دلیل است که انتظار کارکنان نفت از زنگنه، بسیار بیشتر از وزرای قبلی بوده است. 
با این وجود هنوز هشت ماه تا انتخابات ریاست جمهوری و ده ماه تا پایان عمر دولت فعلی باقی مانده و کارکنان نفت در حوزه ها و رده های مختلف، چشم انتظار بهبود وضعیت رفاهی خود هستند. آیا بیژن زنگنه در ماههای باقیمانده، این موضوع را در اولویت خود قرار خواهد داد تا خاطره ای بهتر در ذهن کارکنان نفت باقی بگذارد؟ گذشت زمان، پاسخ این پرسش را روشن خواهد کرد...زمانی که البته چندان هم دور نخواهد بود. 

نظرات   

 
مجتبی
+2 #14 مجتبی 1395-08-13 13:24
سلام

به خاطر دارم در سال 81 و82 که تازه استخدام شده بودم( و طبیعتا شایستگی هم شامل حال من نمی شد،) جناب آقای زنگنه اضافاتی را که دولت اعلام میکرد مثلا 14 درصد را تقسیم می فرمودند به دو بخش 8 درصد اضافات عمومی و 6 درصد شایستگی و به مانیروهایی که در آن سالها تازه استخدام بودیم تنها همان 8 درصد اضافه می شد یعنی اضافات دولت را نیز به ما نمی دادند،نه تنها به ما بلکه به بیشتر کارکنان نیز کمتر از ابلاغیه دولت اضافه میشد، واقعا انتظار از جناب زنگنه برای بهبود معیشت کارکنان عاقلانه نیست
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
محمد
+5 #13 محمد 1395-08-08 20:17
باسلام .نیروهای قراردادی وزارت نفت ب اقای روحانی رای ندهین ..وسلام
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
ali
+10 #12 ali 1395-08-05 11:10
احمدی نژاد کجایی که یادت بخیر ؟ چند ماه دیگر دوباره رای گیری است ؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
قرادادی دانشکده نفت
+5 #11 قرادادی دانشکده نفت 1395-08-03 14:31
جناب اقای زنگنه وزیر محترم نفت
باسلام و تحیات الهی
شهرستان آبادان که مدتهاست همچنان چشم انتظار اجرای قانون یکسازی حقوق هستند. اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل که در آن نه مدارک تحصیلی لحاظ شده، نه سابقه کار، باعث شده تا کارکنان و قراردادی دانشکده نفت آبادان پایین ترین حقوق را دریافت می کنند (حتی پایین تر از حقوق کارگران قراردادی ادارات دولتی)مشکلات معیشتی و حقوق پایین این قشر زحمتکش باعث ایجاد دلزدگی و افسردگی در بین آنان شده و کار منجر به کاهش دقت عمل برای دانشکده صنعت نفت آبادان شده واین موضوع نیازبه نگاه جدی مسولان به وانجام کارمی باشد و دمای بالای پنجاه درجه ،حق بدی آب و هوا و حق محرومیت و سختی محیط کار که قانون کار صراحتا به ان تاکید دارد را دریافت نمیکنند یکسان و تفاوت حقوق فاحش میان کارکنان قرادادی و نیروهای رسمی و محرومیت از هرگونه تسهیلات رفاهی و نمیشود.لذا از حضرتعالی خواهشمندیم از طریق اهرمهای قانونی پیگیر حقوق کارکنان دانشکد ه صنعت نفت آبادان باشید. امیدست که مشمول دعای خیر کارکنان و خانواده های محترم آنان قرار گیرید.
کارمند قراردادی دانشکده نفت آبادان
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
سامان رحیمی
+16 #10 سامان رحیمی 1395-08-02 22:04
تو انتخابات آینده به آقای روحانی نشان میدیم.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
قراردادی وزارت نفت
+11 #9 قراردادی وزارت نفت 1395-08-02 16:48
کارکنان قراردادی وزارت نفت، درانتخابات جواب محکمی به دولت روحانی و وزیرش خواهند داد، ما گفتنی ها رو گفتیم.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
علی
-4 #8 علی 1395-08-02 07:55
کار خوب = حقوق خوب . عارف و یک اشارت
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
حسن
+20 #7 حسن 1395-08-01 08:37
در انتخابات به اين طيف راي نخواهيم داد
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
علی
+17 #6 علی 1395-07-30 00:24
آقای مهندس آیا این کار لجبازی باپزسنل درست است ؟
آیا عنایت خداوند بوده که شما به این درجه و مقام رسیده اید؟
آیا باید پاسخ عنایت خداوند را با افرادی که مامور به خدمت کردن به آنها هستید را اینگونه بدهید ؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
محمد
+16 #5 محمد 1395-07-29 10:37
با سلام
کارکنان قراردادی به علت هیچ گونه تغییر در عقد قراردادشان به دولت حسن روحانی رای نمی دهند
نقل قول | گزارش به مدیر
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175