بهمنی: کسانی که به ملی حفاری ایراد وارد می کنند قصد ضربه زدن به صنعت ملی را دارند/ استخدام در ملی حفاری قومی و فامیلی نیست

مدیر عامل ملی حفاری با اشاره به  فعالیت ها و تلاش های عوامل این شرکت از ابتدای سال 57 تا به کنون که باعث سرپا نگه داشته شدن این شرکت شده است؛ اظهار کرد: در این بازه زمانی اشکالاتی در کار وجو د داشت اما دستاورد های متعددی را برای شرکت به ارمغان آورد به طوری که عوامل این شرکت نیمی از عمر خود را پای کار گذاشتند.
 
به گزارش نفتون نیوز ؛ حیدر بهمنی در نشست خبری با خبرنگارن رسانه های استان  عنوان کرد: کسانی که قصد ایراد وارد کردن به ملی حفاری را دارند قصد ضربه زدن به صنعت ملی را دارند  بر این اساس در کمیسیون انرژی گزارشی مبنی بر بازرسی کارشناسی شده از فعالیت ها را دادم تا شک و شبهات برای همگان رفع شود. بهمنی ممکن است درست نباشد اما کارش درست است. امکاناتی نیست که در دنیا باشد و ما آن رانداشته باشیم و روی پای خود ایستاده ایم. 
 
مهندس بهمنی با اشاره از بی نیاز شدن از سرمایه گذاری شرکت های چینی در ساخت قطعات گفت: مصرف جاری ملی حفاری 32 هزار قطعه در روز است و 20 هزار قطعه آن تولیدی است که سالانه 90 میلیارد تومان هزینه برای آن ها در نظر گرفته می شود که باعث ایجاد اشتغالی بالغ بر 5 هزار نفر شده است و  این نشانگر بی نیاز شدن از واردات در این صنعت است.
 
مدیر عامل شرکت ملی حفاری از قرار گرفتن در ردیف بهترین های صنعت حفاری خبر داد و افزود: با نگرش جهادی شرکت ملی حفاری، تلاش و هزینه کردن در این مسیر، سازنده ها را سازنده کردیم. دست به دست هم و به دور از باند بازی باید پیش برویم تا بیش از پیش در مسیر موفقیت و رشد خود گام برداریم زیرا که ما زیر سایه جنگ و تحرین رشد کرده ایم و نباید گذاشت مام این زحماتی که سخت حاصل شده اند از بین بروند.
 
وی مطالبات شرکت ملی حفاری از دولت را فراوان اعلام کرد که دولت توان پرداخت آن ها را ندارد و تصریح کرد: با حفر چاه های نفت توسط نیروهای داخلی مانع از خروج  20 میلیارد دلار ارز به خارج از کشور شده ایم که این موضوع کار آسانی نبود و همت زیادی را طلب می کرد. در این بین باید صراحتا از حمایت های مطبوعاتی و سایر عوامل تشکر شود که دلگرمی برای این مجموعه بود. 
 
بهمنی در رابطه با استغاده از تکنولوژی های کاهش آلایندگی گفت: می  توان به جرات گفت که دستگاه پیشرفته ای در جهان نیست که ملی حفاری آن را ندارد. 30 دستگاه  در استان مجهز به این سیستم کاهش آلایندگی هستند که تا 2 سال آینده تمام دکل ها را مجهز به دستگاه پسماند خواهیم کرد  در گذشته این دستگاه ها وارداتی بودند اما اکنون در اهواز ساخته می شوند و تولید ملی هستند.
 
وی نمایشگاه ملی حفاری را جدا از نمایشگاه نفت دانست و عنوان کرد: نمایشگاه  ملی حفاری یک نمایشگاه تخصصی است در حالی که نمایشگاه نفت عمومی است، لذا نمایشگاه ملی حفاری فقط قطعات تخصصی این شرکت و سازنده ها را هدف خود قرار داده است.
 
مدیر عامل شرکت ملی حفاری ادامه داد:  جوانگرایی در سیستم امری مفید اما داشتن دانش مدیریت می تواند مهمتر باشد در حال حاظر بیشترین سهم گرفتاری شهروندان  در سوء مدیریت ها است. 
 
بهمنی بیان کرد:  اگر صنعت حفاری نبود تا8 سال دیگر تولیدات ملی نصف خواهند شد زیرا که این شرکت نقش اساسی در تولیدات ملی دارد.اگر قرار بر استخراج 5 میلیون بشکه نفت باشد، این کار بدون ملی حفاری به کمتر از نصف خواهد رسید با وجود اهمیت این صنعت بازهم شاهد ملی نشدن ملی حفاری همچون ملی شدن نفت هستیم.
 
وی استخدام در ملی حفاری را بدون دخالت عوامل قومی و فامیلی اعلام کرد و افزود: شاغلان  در این شرکت 20 هزار نفر اند که قطعا نمی توانند همه فرزندان و اقوام من باشد، قطعا فقط یک قشر خاص از جامعه نیستند و همه اقوام در این بین مشاهده می شود زیرا که  ما به دنبال نیروی کار نایاب هستیم. زمانی که دختر من با 16 سال سابقه کاری و تحصیلات بالا در شرکت استخدام شد همه برچسب گزینش فامیلی را بر من زدند. استخدام خانواده های شهدا در این شرکت یک استثنا در گزینش است

نظرات   

 
شاغل در ملی حفاری
0 #7 شاغل در ملی حفاری 1395-12-25 01:44
من در شرکت ملی حفاری شاغلم با آزمون وارد شدم جهت اطلاع دوستان میگم. ایشون راست میگن همه فامیلش نیستن چون فامیلاش تموم شدن. شرکت و واحداش تقسیم بندی شده بین مدیران نالایق و چاپلوس و البته اقوام و دوستان همان مدیر مثلا در واحدی که بنده به اجبار وارد شدم حتی نمیتونم به جزیی ترین کارگرم حرفی بزنم چون خواهر زاده یا برادرزاده یا پسرعمو یا....فلان مدیر تشریف دارن پارتی بازی و قوم گرایی همه جا هست ولی در ملی حفاری به صورت رسمی و قانون دراومده. بیش از ۶۰ درصد خوزستان عرب زبانن ولی تعداد عرب ها در بیست هزار نفر شرکت کمتر از صد نفره
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
کمال
+1 #6 کمال 1395-11-25 17:06
آقای بهمنی قوم گرا هستی قبول کن و معذرت بخواه از کسانی که سیستم تو حق آنها را پایمال کرد
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
محمود
-3 #5 محمود 1395-10-11 10:53
هرچه باشه با همین تفکر مدیریتی ملی حفاری در رده بهترین شرکت های حفاری جهان می باشد. انشالله شما هم استخدام شوید
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
حسن
+3 #4 حسن 1395-10-03 19:47
استخدام در شرکت ملی حفاری از سال 91 که استخدام ممنوع شده فامیلی نیست وگرنه قبلش هر کس ارتباط با شخص حاج اقا داشت استخدام میشد. اما کاش مشکل ملی حفاری فقط استخدام بودددد. اکثر بازنشسته های ستادی که از یک قوم نیستند یک روز بعد بازنشستگی توسط قراردادهای مدیریت طرح با حقوق برابر دوباره بر سر کار می آیند در صورتی که اصلا کارایی لازم را ندارند. جناب اقای بهمنی این بازنشسته ها را اخراج کنید و از هر قومی که ممکن است نیرو بگیرید اقلا این نیروها جوان هستن
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
ناظر عملیات
+9 #3 ناظر عملیات 1395-10-03 04:59
با توجه به اینکه بنده با این قشر از نزدیک کار میکنم به عینه شاهد تکرر فامیلی هستیم. گاها مشاهده شده که دو برادر در یک دکل با 60-70 نفر پرسنل مشغول کار هستند!
متاسفانه همه خود را در جایگاه "اسلام، منافع ملی، جمهوری اسلامی و سایر مقدسات میدانند و اگر انتقادی کاملا صحیح و بجا شود می گویند اینها مخالف منافع ملی هستند!
بر همگان واضح است که ساختار فامیلی می تواند منجر به انواع فساد اداری و مالی شود. به همین منظور در اکثر شرکت های معتبر از به کارگیری افرادی که رابطه فامیلی نزدیک دارند جلوگیری می شود.
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
محمد علی
+6 #2 محمد علی 1395-10-02 05:31
با سلام.
من در آزمون کتبی سال 90 جزء بیست نفر اول فوق دیپلم رشته مکانیک شدم و بومی اهواز،فارغ التحصیل دانشگاه سراسری با معدل 16،چهار سال سابقه کار مرتبط داشتم. اما با این وجود گروه مصاحبه گر من را مردود قطعی اعلام کردند، در صورتی که من میشناختم کسانی را که جز، نفرات ذخیره بودند واستخدام رسمی شدند چون درملی حفاری آشنا داشتند و این موضوع را علنا میگفتند. من به وزارت نفت شکایت کردم و وزارت پس از مقایسه پرونده ها و مشاهده حقکشی دستور مصاحبه مجدد صادر کردند امادر مصاحبه مجدد نمره 40 یعنی حداقل نمره قبولی را به من دادند و در نهایت برای سرپوش گذاشتن بر این حق کشی و نا عدالتی با استفاده از اختیارات معاون وزیر به صورت قرارداد موقت در شرکت مناطق نفت خیز جنوب موقتا جذب شدم تا در زمان مناسب رسیدگی شود و اما من در این وضعیت بلاتکلیف مانده ام و تا آخر عمر شما و گروه مصاحبه گر شما را مقصر میدانم. جناب مهندس بهمنی مدارک و مستندات بنده موجود میباشند و گواه بر قوم گرایی شما در روند استخدام ملی حفاری میباشد و بنده حاضر هستم این مدارک را در اختیار هر کس که جویای حقیقت است قرار دهم. همراه: 09163195647
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
مهدي
+8 #1 مهدي 1395-09-30 15:49
با سلام
صحبت مهندس بهمني درسته. پرسنل حفاري همه از يك قوم خاص نيستند ولي اكثر قريب به اتفاق اين شرايط رو دارن. حتي در احراز سمت در اين شركت قرابت فاميلي امتياز محسوب ميشه چه رسد به اين كه فردي بخواد استخدام بشه يا به شركت حفاري انتقالي بگيره. اميدوارم مديران شرك ملي حفاري در رويه خود تجديد نظر كنند.
نقل قول | گزارش به مدیر
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229