نماینده اصفهان:انتقال آب؛ بدهی دولت به مردم اصفهان است/ نمی گذاریم حق مردم اصفهان پایمال شود

به گزارش نفتون نیوز به نقل از آراس،نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه آسیب‌های ناشی از سنگ‌اندازی در مسیر اجرای پروژه بهشت آباد متوجه مخالفان می‌شود، گفت: از ابزارهای قانونی برای جلوگیری از برداشت‌های غیرقانونی استفاده می‌کنیم.
 
حیدرعلی عابدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اعتراض نمایندگان استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری  به پروژه بهشت آباد و تونل سوم کوهرنگ، گفت: پروژه های مذکور دو طرح ملی به شمار می روند که عدم اجرای آنها مشکلات فراوانی را در حوزه بحران آبی در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری ایجاد خواهد کرد.
 
 نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه تعطیلی پروژه بهشت آباد و تونل سوم کوهرنگ لطمه و آسیب جدی به منابع ملی را به همراه خواهد داشت و آسیب های ناشی از آن متوجه کشور می شود، تصریح کرد: متاسفانه برخی از نمایندگان استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری در اجرای این طرح ها سنگ اندازی می کنند این در حالی است که اگر این طرح ها متوقف شود اولین ضرر را این استان ها متحمل شده و از سویی مشکلاتی را برای طرح های ملی کشور ایجاد می کند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پروژه بهشت آباد و تونل سوم کوهرنگ بدهی دولت به مردم اصفهان است، تصریح کرد: در همین راستا به وزارت نیرو هم اعلام کردیم که تونل اول و رودخانه طبیعی بر اساس اسناد تاریخی و مصوبات متعدد شورای عالی آب متعلق به مردم و کشاورزان اصفهان است و مردم اصفهان از قطع شدن فعالیت های تونل سوم و بهشت آباد لطمه ای نخواهند دید.
 
عابدی ادامه داد: از آنجایی که سهمیه آب چهارمحال و بختیاری، یزد، ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان باید از طریق تونل های دوم، سوم، چشمه لنگان و بهشت آباد تامین شود بنابراین آسیب های ناشی از  تاخیر در اجرای  پروژه های بهشت آباد و تونل سوم کوهرنگ متوجه حقابه داران مذکور خواهد شد و لطمه چندانی به اصفهان وارد نمی شود.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر افرادی درصدد هستند از تامین حقابه ذوب آهن و ادامه فعالیت فولاد مبارکه جلوگیری کنند بحث دیگری است اما اگر قرار است طرح های ملی و کشوری همچنان ادامه یابند وزارت نیرو مجبور است آب دو صنعت ذوب آهن و فولاد مبارکه را از طریق تونل سوم کوهرنگ و پروژه بهشت آباد تامین کند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم، ادامه داد: افرادی که به دنبال تعطیلی پروژه تونل سوم و بهشت آباد هستند با این اقدام موجبات آسیب مستقیم به منابع آبی مناطق خود و  کشور را فراهم می کنند این در حالی است که این آسیب غیرمستقیم به اصفهان وارد می شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آنچه در این باره شاهد هستیم دست درازی های غیرقانونی و غیرشرعی به منابع آب استان اصفهان است که به یاری خداوند متعال از این به بعد اجازه نخواهیم داد به منابع آب اصفهان بیشتر از این دست درازی شود؛ وزارت نیرو مکلف است طرح های مربوطه را اجرایی کرده و قبل از اجرای طرح ها منابع آب را اختصاص دهد که در همین راستا  یا باید حق آبه ها را قطع یا طرح ها را ادامه دهد و این موضوع به  اختیار این دستگاه برمی گردد.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به صورت جدی از تمامی ابزارهای قانونی استفاده و جلوی برداشت های غیرقانونی متجاوزان را خواهیم گرفت و نمی گذاریم حق مردم اصفهان پایمال شود .

نظرات   

 
موسی
-1 #4 موسی 1395-12-03 15:12
نقل کردن مهدی:
نقل کردن علی:
کسی حق مردم اصفهان رو نمی خوره
مردم ایران فراموش نمی کنند که تمام آگهی های استخدامی در ایران کشوری هست و فقط استان اصفهان هست که فقط بومی می گیره.

به کوری چشم شما و امسال شما اصفهان زنده و سر زنده باقی خواهد ماند

کسی رضایت به بی ابی یک استان و یا چند استان مرکزی کشور نمیده..ولی استفاده از اب سرشاخه کارون و دز بمنظور تامین اب صنایع سنگین و کشاورزی این استانها پذیرفتنی نیست..در ضمن دوست عزیز..امثال صحیح است نه..امسال .
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
مهدی
-1 #3 مهدی 1395-10-15 13:46
نقل کردن علی:
کسی حق مردم اصفهان رو نمی خوره
مردم ایران فراموش نمی کنند که تمام آگهی های استخدامی در ایران کشوری هست و فقط استان اصفهان هست که فقط بومی می گیره.

به کوری چشم شما و امسال شما اصفهان زنده و سر زنده باقی خواهد ماند
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
حمید
0 #2 حمید 1395-10-04 21:58
این نماینده مردم را چی فرض کرده؟ که میگه"افرادی که به دنبال تعطیلی پروژه تونل سوم و بهشت آباد هستند با این اقدام موجبات آسیب مستقیم به منابع آبی مناطق خود و کشور را فراهم می کنند"
مردم بایستند که آب و منابع آبی آنها به تاراج بره خوبه؟
آخه از عدم انتقال آب بهشت آباد و کوهرنگ که روند طبیعی خود را هزاران سال است طی می کند چه آسیبی به منابع آبی چهارمحال و بختیاری و یا خوزستان میرسد؟
نقل قول | گزارش به مدیر
 
 
علی
0 #1 علی 1395-09-30 14:16
کسی حق مردم اصفهان رو نمی خوره
مردم ایران فراموش نمی کنند که تمام آگهی های استخدامی در ایران کشوری هست و فقط استان اصفهان هست که فقط بومی می گیره.
نقل قول | گزارش به مدیر
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703