ایران ۲۹ شرکت خارجی را برای شرکت در مناقصات حوزه انرژی تایید کرد


ایران ۲۹ شرکت بین المللی نفتی را برای شرکت در مناقصه پیش رو برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی و پروژه‌های توسعه نفت خام و گاز طبیعی در خلیج فارس مورد تایید قرار داده است.

شرکت ملی نفت چین، رویال دوچ شل و توتال از جمله این شرکت‌ها هستند که برای شرکت در مناقصه از آن‌ها د عوت به عمل آمده است.

این خبر روز دوشنبه در وب سایت شرکت ملی نفت ایران منتشر شد و در کنار این شرکت‌ها نام لوک اویل و واحد نفتی گازپروم نیز در لیست دیده می‌شود. این شرکت‌ها اخیرا قراردادهایی را با ایران برای مطالعه بر روی میادین نفتی بالقوه ایران در آینده و توسعه این میادین امضا کرده‌اند.

ایران قرار است ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی را برای توسعه و رشد صنعت انرژی‌اش بعد از سال‌ها تحریم بین المللی جذب کند و مجددا به جایگاه قبلی خود برگردد.

از زمان لغو تحریم‌ها تولید کنندگان خلیج فارس صادرات نفت خامشان را دو برابر کرده‌اند و به همین جهت قیمت‌ها به شدت شکسته شد. قیمت نفت خام برند به همین واسطه بشکه‌ای. ۰۸ /۵۷ دلار فروخته شد.

ایران تولید نفت خود را از ۸۷۰ هزار بشکه در روز به سه و ۶۷ میلیون بشکه رساند. ایران توافق نامه‌های اولیه بسیاری را با کمپانی‌های بین المللی منعقد کرده که به محض امضا شدن به تشدید تولید نفت کمک خواهد کرد. زنگنه وزیر نفت ایران گفته زمان این رسیده که ایران به تولید روزانه ۵. ۷ میلیون بشکه دست پیدا کند.

تحریم‌های آمریکا مانع از ورود کمپانی‌های امریکایی به بازار سرمایه ایران در حوزه صنایع انرژی شده است و در این شرایط رقبای آمریکا می‌توانند این عرصه را غنیمت شمرده و وارد عملیات‌های نفتی در خلیج فارس شوند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576