قرار بود فقط تحریمها را دور بزنند اما...

رییس جمهوری با بیان اینکه عده ای دولت را به رانت خوری متهم می کنند، گفت: مگر بعضی ها می توانند این دولت پاک را لکه دار کنند. فساد سال های گذشته را با سروصدا نمی توان شست.

به گزارش نفتون نيوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان چهار محال و بختیاری افزود: فساد سال های پیش را مگر با این سرو صداها می توان شست؟ باید جواب دهند.

رییس جمهوری تصریح کرد: اعتقاد دولت بر این است که با رانت، فساد، خویشاوند بازی، جناح بازی و طایفه بازی نمی توانیم کشور را پیش ببریم.

روحانی به مشکلات بخش کشاورزی و واردات گندم در سال های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: وقتی توسعه کشاورزی با مشکل مواجه شود، در حالی که جمعیت افزوده می شود یعنی به خارجی نیازمندیم.

به نوشته ی ایرنا، رییس جمهوری افزود: در سال گذشته چقدر گندم با مشکل وارد شد و کالاهای اساسی به گونه ای شد که 80 تا 90 کشتی پهلو گرفته بودند و با وجود مشکلات ارزی «دموراژ» پرداخت می کردیم و قیمت ارز هم مدام در حال تغییر بود که مشکلات را دو برابر کرده کرده بود.

وی ادامه داد: یک وزارتخانه هم که شجاعت به خرج داد و به آقایی، گفت اگر می توانید کشتی ها را با اعتباری که دارید ترخیص کنید و من پول آن را ماه ها بعد تحویل می دهم، عده ای سر و صدا کردند که رانت شده، خوردند و بردند.

رییس جمهوری اظهار داشت: متاسفانه رسانه های گروهی نیز که انشاء الله تعمدی نبوده و از روی کم اطلاعی بوده است آن را منعکس کردند.

روحانی تصریح کرد: به هر شایعه ای اعتماد نکنیم یک نفر در گوشه ای حرفی می زند آن حرف ناصواب مدام تکرار می شود و الحمدلله کانال هم زیاد داریم، چرا ناصحیح حرف می زنیم.

رییس جمهوری همچنین در سخنانش گفت: اقتصاد مقاومتی برای این است که هیچ قدرت و ابرقدرتی ،فکر تحریم به سرش نزند و این کار شدنی است .

وی با تاکید بر اینکه باید اقتصاد را گام به گام پیش بریم اظهار داشت: البته حرفهایی زده شد. گفتند آقا تحریم مهم نیست، تحریم را که ما دور می زنیم چیزی نیست . بعد ما دور زدنشان را دیدیم چه چگونه بود.

روحانی ادامه داد: نفت ها را به یک عده دادند،بردند و خوردند. نفهمیدم چه کسی این وسط دور زده شد، ملت ایران را دور زدند نفت ها را قاپیدند، بردند و خوردند حالا برخی از آنها را گرفته ایم که در زندان هستند، ثم هذا، چقدر دارند و چقدر می شود؟آدرس می دادند فلان حساب خارجی ما این قدر میلیارد است.میلیارد که نبود، میلیون و هزار دلارکه نبود، یک دلار هم نبود.

رییس قوه مجریه ادامه داد: این بازیهایی که برخی در می آورند و دروغهایی که می زنند فلان جا رانت شد،فلان جا رانت شد برای پوشش آنهاست و برای این است که آن رسوایی ها پوشیده شود.

وی تصریح کرد: ما که قصد دعوا با کسی نداریم اما مردم باید بشناسند و بدانند.

رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه همه چیز از جمله اقتصاد، سیاست، فرهنگ و امینت باید مقاومتی شود گفت: همه چیز باید استقامتی شود وروی پای خود بایستیم.

روحانی یادآور شد: این دولت در سیاست خارجی گام های شایسته ای را به کمک مردم و هدایتهای رهبری برداشته است. رییس جمهوری با بیان اینکه رابطه ما با همسایگانمان از دیروز بهتر است گفت: این رابطه با برخی بسیار بهتر است و یکی دو کشور هستند که هنوز مسائلمان به نقطه مطلوب نرسیده است. رابطه ما با بسیاری از کشورهای همسایه رابطه نزدیکتر و بهتر شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182