زنگنه :ادعاي تسويه شدن بدهي هاي زنجاني دروغ است

بیژن زنگنه درباره ادعای یک ایرانی خارج نشین درباره پرداخت و تضمین بدهی های بابک زنجانی، گفت: ادعای یک خارجی برای تسویه بدهی بابک زنجانی دروغ و این حرفی است که وی و همراهانش مطرح می کنند.

سوآپ نفت خام نباید متوقف شود

بنا بر گزارش خانه ملت، وزیر نفت در ادامه درباره راه اندازی سوآپ،‌ گفت:‌ آنچه در راه اندازی سواپ مهم به نظر می رسد این است که اگر فعال شدن چرخه سوآپ به نفع کلان کشور است در بلند مدت ایجاب می کند که سوآپ راه اندازی شود.

وی در این باره که در گذشته انتقاد زیادی به انجام سوآپ با قیمت پایین مطرح بوده است، افزود: به دلیل رقم نباید سوآپ را متوقف کرد، اگر دو سنت هم باشد نباید از آن بگذریم.

نظارت دقیق بر کیفیت بنزین وارداتی

وزیر نفت درباره آلوده بودن بنزین وارداتی،‌ گفت: هم اکنون بنزینی که وارد کشور می شود با کیفیت یورو ٤ است و بازرس شخص ثالث و بین الملل بر آن نظارت می کند و بدون نظارت او محموله ای از مبدا بارگیری نمی شود، در صورتی که غیر از این باشد خلاف است.

زنگنه با تاکید بر اینکه بنزین وارداتی در شهرهای بزرگی که حساسیت بیشتری به آلودگی دارند، مصرف خواهد شد،‌ گفت: با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس از نیمه سال آینده، روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو پنج تولید می شود.

صادرات روزانه ٢٠ میلیون متر مکعب گاز به عمان

وزیر نفت درباره قرارداد گازی ایران با عمان گفت:‌ مذاکرات گازی با عمان به پایان رسیده و بر اساس توافقهای انجام شده در آینده روزانه ٢٠ میلیون مترمکعب گاز به این کشور صادر خواهیم کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297