دو حادثه در جم جان همکارانمان را گرفت،HSE ها را تقویت کنید

 

 

 

 

به گزارش نفتون نیوز به نقل از یادداشتهای وارده ،در طی دو ماه گشدته دو حادثه در پتروشیمی جان چهار نفر از کارکنان صنعت نفت را گرفته است.نخستین حادثه در پالایشگاه گاز فجر جم و دومین حادثه در پتروشیمی جم رخ داد. روز شنبه ۲۶ مهرماه، انتشار گاز فشرده شده در لوله‌های پالایشگاه گازی فجر جم باعث حادثه دیدن سه کارگر این مجمتع صنعتی شد؛ بطوریکه آقایان «عبداللـه ستاری، حاتم زرافشان و سعادتی» هنگامی که در ارتفاع، مشغول تعمیر نشتی یکی از لوله‌های تاسیسات گازی این پالایشگاه بودند بر اثر خروج گاز متراکم داخل لوله به پایین سقوط کردند که دو نفر از آنها جان باختند.

 هنوز بیست روز از این ماجرا سپری نشده بود که بعد از ظهر روز سه شنبه (۱۳ آبان) دوکارگر واحد تعمیرات پتروشیمی جم حین شستشوی یکی از مخازن گاز دچار گاز گرفتگی شده و جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، در ابتدا یکی از کارگران به نام «حسین حیدری» مشغول شستشوی یکی از مخازن با گاز نیتروژن بود که به علت ازدحام گاز نیتروژن و عدم استفاده از لوازم حفاظتی مناسب ، دچار گاز گرفتگی شده و بیهوش می‌شود. کارگر دیگری به نام «محمود جعفری» که در پایین مخزن متوجه وقوع حادثه می‌شود به قصد کمک همکارش وارد مخزن می‌شود که وی نیز دچار گاز گرفتگی می‌شود. این دومین حادثه ظرف مدت زمان بیست روز و کشته شدن چهار کارگر در دو مجتمع نزدیک به هم است.

متاسفانه از قرار معلوم در سالیان گدشته سازمان ایمنی بهداشت و محیط زیست در صنعت نفت بسیار تضعیف شده و متاسفانه بر عملکرد ایمنی و بهداشتی پیمانکاران نظارت دقیقی حاکم نیست.

باید دانست که توجیهاتی که برخی از سایتهای رسمی در خصوص اینگونه حوادث می نمایند قابل قبول اذهان کارکنان صنعت نیست و انتظار می رود که مسولان امر با تقویت سازمانهای نظارتی و امکانات ایمنی به فکر سلامت کارکنان خدوم این صنعت باشند.

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576