مقتدایی در آیین افتتاح نمایشگاه نفت:حمایت دولت از ساخت داخل به واردات از چین منجر شده!

به گزارش نفتون نیوز، عبدالحسن مقتدایی در نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان اظهار داشت: همه چیز به نوعی در دست دولت است، متولی اشتغال دولت است ودغدغه بومی‌سازی و ساخت داخل در دولت و بخش حاکمیتی دنبال می‌شود در حالی که باید تمامی بخش‌ها درگیر این مساله باشند.

وی افزود: حمایت دولت از بخش خصوصی در ساخت داخل باید هدفمند باشد اما در حال حاضر به نوعی این حمایت‌ها صورت می‌گیرد که به صرف هزینه برای واردات از چین انجام می‌دهد. به طوری که تولیدکننده داخلی که قرار است کالای ساخت ایران را عرضه کند کالای تولید چین را خریداری کرده و با چسباندن برچسب تولید داخل آن را به فروش می‌رساند و حتی کار به جایی رسیده که صنایع دستی اصفهان نیز از کشور چین وارد می‌شود.

استاندار خوزستان با اشاره به استفاده از کالای چینی به جای کالای ساخت ایران در صنعت نفت، گفت: بدآموزی اقتصادی از نوع بازی‌های مافیایی را در ارتباط با ایتالیا تجربه کردیم و امروز بدآموزی در زمینه ی  تکنولوژی را با چینی‌ها تجربه می‌کنیم که این آفت‌ها صنعت نفت کشور را بسیار عقب نگه می‌دارد و زیان‌های مختلفی به ما وارد می‌کند.

مقتدایی ادامه داد: عامل این بی‌انضباطی غیر از حاکمیت نیست و قطعا کسانی هستند که از قبال مسائل اینچنینی منتفع می‌شوند.

وی با بیان اینکه مدیریت در کشور باید مثل دو امدادی باشد، گفت: متاسفانه با تغییر یک مدیر در انجام کارها وقفه ایجاد می‌شود و شوک‌های بزرگی به سازندگان داخلی وارد می‌شود. در حالی که مجموعه‌های مختلف در کشور از جمله مجموعه نفت باید پیوستگی و انسجام در کارها داشته باشند اما بین سرعت تصمیم‌گیران با سرعت اجرا در مجموعه نفت هماهنگی وجود ندارد.

او به لزوم تربیت نیروهای کارآمد از میان جوانان تاکید کرد و گفت : تا کی می توان نیروهای مسن را تمدید کرد؟بهتر است در طی پنج سال پیش رو ترتیبی اتخاذ شود تا این خلا نیروی انسانی کمتر شود

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196