فاز١٢ و داستان تکراری مخالفتها!

 • کار را به جایی رسانده اند که در جهت منافع خود که خیلی هم بر منافع ملت تطبیق نمی کند، از رئیس جمهوری می خواهند در افتتاحیه فاز ١٢ شرکت نکند، زیرا حرکتی سیاسی است. در حالی که همه می دانند این، شیوه ای است که خودشان باب کرده اند و فاز ١٢ سند افتخار ایران و ایرانی است.
 • بعضیها عادات عجیبی دارند. مدام باید ناله کنند. حتی شکرگزار سلامتی و نعمتهای خدادادیشان هم نیستند.  آنقدر باید ناله کنند که گاهی یادشان می رود که چیزهای خوبی هم در زندگی شان دارند که باید قدردان آنها باشند. ظاهرا بیش از آن که به فکر اصل سلامتی یا بیماری خود باشند، به دنبال جلب توجه هستند تا از یاد نروند!

  وقتی طرح توسعه پالایشگاه آبادان در اواخر دوران دولت دهم به زور و در جهت تامین منافع سیاسی برخی دوستان افتتاح می شد، یادمان نمی رود که در حضور رئیس جمهوری وقت دچار حادثه شد و انفجار و بقیه قضایا. حالا در آستانه افتتاح بزرگترین طرح صنعتی تاریخ کشور ـ فاز ١٢ ـ دوستانی که می دانند بی تدبیری دولتهای گذشته باعث شد این طرح باوجود هزینه هایی که شده بود، معطل بماند، در تعقیب اهداف سیاسی خود ـ که خیلی هم با مواضع دولتهای متخاصم ـ دست کم در این زمینه ـ زاویه ندارد، برای کوچک کردن دستاورد بزرگ مهندسی و ملی مردم بزرگ ایران دست به کار شده اند تا با تخفیف این دستاورد، به هدفهای خود برسند.

  این افراد آنقدر در مقابل اراده مردم بشکوه ایران، کم می آورند که حتی درک نمی کنند که دستاوردهای پارس جنوبی نه متعلق به دولت یازدهم  که به مردم ایران تعلق دارد و با کاستن از ابعاد این حماسه ملی نمی توانند جایگاه خود را نزد ملت ارتقا دهند. زیرا ملت به یاد دارد که در نتیجه بی تدبیری حضرات؛
  ـ بیشترین درآمد تاریخ نفت ایران که معادل صدسال تاریخ نفت می شد، در ٨  سال نصیب حضرات شد و نتیجه آن شد که معاون اول دولت، با پاکدستی روانه زندان اوین شد و نه تنها پول نفت سر سفره ملت نیامد که از سفره های خاص سر برآورد و اکنون از هضم رابع برخی نیز گذشته است! (البته خالصانه عرض می شود که راقم این چند خط از به زندان افتادن این فرد یا هرکس دیگر نه تنها خوشحال و مسرور نیست که کاملا برعکس متاثر هم هست و بیشتر این تاثر ناشی از این حقیقت است که با به زندان افتادن این جماعت، الزاما پول بیت المال به خزانه باز نمی گردد).

  ـ حتی اگر بپذیریم که هنگام تحویل فاز ١٢ به مدیران دولت یازدهم، این طرح، ٩٠درصد پیشرفت داشته است، بازهم این سئوال مطرح می شود که حضرات که مدعی بودند در سی و پنج ماه طرحها را به نتیجه می رسانند چرا پروژه ای در این ابعاد را در مدت هشت سال دولتمداری به نتیجه نرساندند یا نتوانستند به نتیجه برسانند، آن هم در شرائطی که کل بودجه های مورد نظر را هزینه کرده بودند.

  ـ حضرات قطعا می دانند که برای اجتناب از تکرار حادثه افتتاح طرح توسعه پالایشگاه آبادان، باید استانداردهای خاصی آزمایش شود تا طرح برای افتتاح به نتیجه برسد.

  آنهایی که در دوره حکمروایی خود؛ هرگز نتوانستند که حتی یک پروژه صنعتی  به این اندازه سترگ را  به نتیجه برساندند، اکنون به یقین از به نتیجه رسیدن فاز ١٢ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی ناخرسندند و حتی به قیمت پایمال کردن نتایج آن حاضر نیستند بپذیرند که ملت ایران می تواند کارهای بزرگ را با اتکا به توان و ظرفیتهای ملی به نتیجه برساند.

  در این میان به نظر می رسد دو طایفه از افتتاح فاز ١٢ بیش از بقیه ناخرسند باشند:

  ـ یکی، شریک آن سوی آبها که با بسیج همه شرکتهای عظیم بین المللی نهایت بهره مندی را از ناتوانی برخی مدیران اجرایی برده است.

  ـ دو، دیگر مدیران ارجمندی که کار نکرده را بارها از رسانه های طرفدارشان اعلام فرموده اند تا معلوم نشود که بودجه های طرح توسعه و...سر از کجادرآورده است و ملت ایران چه هزینه هایی را بابت سومدیریت حضرات پرداخته اند!

  طبیعی است که در چنین اوضاعی، حضرات از طریق رسانه های وابسته خود که از بودجه های «خاص» ارتزاق می کنند، به تخفیف دستاورد بزرگ ملی مردم ایران بپردازند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398