پیام یک کاربر:افراد بازنشسته مشغول به کار

 باسلام   
مدتی است که می گوییند افراد بیش از 60 سال سن دیگر باید بازنشسته شوند ولی متاسفانه این افراد که دارای ارتباط ها  ولابی های خطر ناک هستند که اگر نزدیک آنها بشوی کارت تمام است با قراردادهای متفاوت وبه اسم 60 ساعت دوباره  مشغول به کار  میشوند واز امکانات موجود برای کارهای بیرونی خود استفاده می کنند برخی از این آقایان حتی با داشتن بیش از 65 سال هم اکنون  به اسم قراردادی ولی در واقعیت دارای اختیارات مدیریتی مشغول بکار هستند .جالبتر اینکه وقتی سوابق آنها را بررسی نماید نه تنها در طول 40 سال خدمت اولیه خود  کار چشمگیر وباارزشی  انجام نداده اند حتی قادر به تربیت وپرورش یک جایگزین برای خود نبوده اند .آیا وزیر محترم نمیخواهد برای رهایی صنعت از این افراد و دادن فرصت  به افراد تحصیل کرده و با تجربه  جوان ( حداقل 42 سال سن و20سال تجربه با ارزش ) فکری نماید . شایان ذکر است  اگر وزیر محترم درایتی ننمایند در سال آینده  با توجه به سقف مقرر حقوق این افراد قارچ گونه تکثیر می بابند . جای تاسف دارد  که این افراد با این همه ادعا  در بخش خصوصی  به آنها حتی حقوق 1 میلیون تومانی نمی دهند وآنها را بی ارزش می دانند ولی در وزارت نفت  با لابی گری به اندازه 5 نفر کارمند  حقوق ومزایای  دریافت می نمایند ( به غیر از حقوق بازنشستگی ) 

استاندار خوزستان خبر داد یک هزار میلیارد ریال برای بهبود وضعیت تجهیزات برق خوزستان اختصاص یافت

 

استاندار خوزستان گفت: به منظور بهبود وضعیت تجهیزات برقی استان خوزستان و برای رفع مشکلات قطعی برق ناشی از ریزگردها در این استان روز شنبه در کمیته بحران استانداری خوزستان مبلغ یک هزار میلیارد ریال تصویب شد.

غلامرضا شریعتی شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تصمیم در حضور وزیر نیرو و معاونین وی برای عایق بندی شبکه برق استان خوزستان انجام شد تا در آینده با مشکلات قطعی برق به دلیل بروز پدیده ریزگردها مواجه نشویم.
وی افزود: ریزگردها به تنهائی کمتر به خطوط انتقال برق صدمه و آسیب وارد می کنند اما چنانچه این ریزگردها بر روی خطوط و شبکه انتقال برق قرار گیرند در صورت مواجه شدن با مه و رطوبت به گل و لجن تبدیل شده و شبکه انتقال برق را با مشکلاتی چون رسانا شدن و یا اتصال سیمها مواجه می کند.
استاندار خوزستان گفت: توفان گرد و خاک در هفته گذشته و بوجود آمدن رطوبت 97 درصدی شب گذشته باعث اختلال در شبکه های فوق توزیع برق اهواز و 10 شهرستان دیگر شد که قطعی چند ساعته برق را به وجود آورد.
وی گفت: علی رغم شست و شوی شبکه های انتقال برق استان اما شب گذشته به یکباره پدیده مه و رطوبت در استان رخ داد که اینبار شبکه های فوق توزیع برق را با مشکل مواجه کرد و مدیران برق استان برای مهار مشکلاتی احتمالی حتی ولتاژ برق نیروگاهها را پائین آوردند تا مشکلات به حد اقل ممکن برسد اما به دلیل رطوبت بالا این شبکه های فوق توزیع با اختلال مواجه شدند.
شریعتی گفت: به همین دلیل از همان ساعت 24 شخصا مدیریت کار را به عهده گرفتم و معاونین و مدیران مربوطه را به استانداری فرا خوانده و اقدامات لازم را انجام دادیم.

پیگیری موضوع قطع برق از طریق مسئولان بلند پایه دولت
استاندار خوزستان گفت از همان دقایق اولیه قطع برق معاون اول رئیس جمهوری و دفتر رئیس جمهوری موضوع را با حساسیت دنبال و اقدامات لازم به سمع آنان رسید.
شریعتی گفت: دکتر جهانگیری و مسئول دفتر وی چندین بار تلفنی موضوع را پیگیری کرده و بر رفع آن تاکید کردند که با هدایت آنان موضوع به صورت عادی و روان پیگیری شد.
وی گفت: وزیر نیرو نیز به نمایندگی از دولت ساعت 12 روز شنبه وارد استان خوزستان شد و با عزیمت به مرکز دیسپپاچینگ برق استان موضوع را از نزدیک بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

امکان پیش بینی حادثه شب گذشته زودتر از موعد وجود نداشت

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه مدیران استان تمام تلاش خود را به کار گرفتند که آسیبهای ناشی از قطع برق در خوزستان به حد اقل ممکن برسد گفت: امکان پیش بینی مه و رطوبت تا حدود ساعت 24 وجود نداشت.
وی گفت: به محض دریافت گزارش هواشناسی استان در ساعت 23 و 30 دقیقه جمعه شب بحث کارشناسی و مدیریت بحران با مدیریت استاندار آغاز و تصمیمات کارشناسی به صورت دقیق انجام شد.
وی گفت: گل و لای ناشی از گرد و خاک و رطوبت باعث شده بود که عملا کار انتقال برق از نیروگاهها به شبکه های فوق توزیع برق در استان با مشکل مواجه شود.
وی گفت: در نیروگاههای استان خوزستان و در فصل زمستان 13 هزارو 500 مگاوات برق تولید می شود که تنها یک سوم این میزان برق در استان مصرف می شود که به دلیل اختلال در شبکه فوق توزیع امکان خروج این میزان برق از نیروگاههای استان نیز غیر ممکن شده بود.
وی گفت: نیروگاههای استان خوزستان که دارای استانداردهای لازم بودند به محض ایجاد مشکل به صورت اتوماتیک از مدار خارج شدند در غیر اینصورت می توانست مشکلات بیشتری برای استان به وجود بیاید.
استاندار خوزستان گفت: بعد از بروز پدیده ریزگردها در استان خوزستان در هفته گذشته مسئولان شرکت برق استان و اهواز اقدام به شست و شوی شبکه ها کرده و بیش از 60 پست از 360 پست موجود برق استان را به طور کامل شست و شو دادند.
وی میزان ترانسهای برق موجود در استان را 34 هزار ترانس و طول خطوط شبکه برق را نیز هشت هزار و 500 کیلومتر ذکر کرد و گفت : شست و شوی این ترانسها و خطوط کار بسیار دشوار و زمانبری است اما مسوولان مربوطه از همان ابتدا کار پاک سازی و شست و شو را با قوت انجام داده و یا در حال انجام آن هستند.
استاندار خوزستان گفت: بعد از قطعی برق اولین اقدامی که انجام شد تصمیم به تعطیلی ادارات دولتی و مدارس در دو نوبت و دانشگاهها و مراکز عالی در روز شنبه بود که با توجه به زمان کمی که در اختیار داشتیم اما اطلاع رسانی به موقع انجام شد و مردم از سردر گمی خارج شدند و در منازل خود باقی ماندند.
شریعتی گفت: با برنامه ریزیهای بسیار اصولی و کارشناسی شده و مستقر کردن کارشناسان و تکنسینهای برق در شبکه های فوق توزیع و نیروگاهها 50 درصد برق شهرستان خرمشهر در ساعت 11 و شادگان 30 درصد و ماهشهر 80 درصد وصل شد

 

تمجید وزیر انرژی سعودی از سیاست های ترامپ در مورد سوخت های فسیلی

 


خالد الفلیح وزیر انرژی سعودی در گفتگو با بی بی سی خاطرنشان کرد سیاست های انرژی رییس جمهور ترامپ برای صنعت پتروشیمی خوب هستند و عربستان سعودی هیچ مشکلی با تولید بیشتر نفت توسط امریکا ندارد.

الفلیح گفت سعودی ها به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت خام دشمن دولت امریکا نیستند و حوزه های گسترده ای برای همکاری با بزرگترین کشور مصرف کننده انرژی وجود دارد.

الفلیح در ادامه تاکید کرد رییس جمهور ترامپ سیاست های خوبی برای صنعت نفت دارد.
او سیاست های نفتی را از حالت غیر واقع گرایانه و سیاست های به شدت ضد سوخت فسیلی بیرون کشید

ترامپ دقیقا بعد از مراسم تحلیف در 20 ژانویه گفت که او متعهد شده است تا امریکا را از کارتل نفتی اوپک و هر ملتی که با منافع امریکا خصومت دارد استقلال ببخشد.
او قصد دارد تا از طریق بهره برداری از ذخائر عظیم بکر بومی به این هدف برسد.

بنا بر طرحی که در وبسایت کاخ سفید منتشر شده است، امریکا 3 میلیون بشکه نفت در روز در سال گذشته از اوپک وارد کرده است که یک سوم این‌ مقدار از عربستان وارد شده است

با وجود این که ترامپ متعهد شده است تا اتکاء نفت امریکا را به سازمان کشورهای صادرکننده نفت پایان بخشد، دولت جدید گفته است که با متحدان خلیج فارس همکاری خواهیم کرد تا به یک ارتباط مثبت در زمینه انرژی برسیم.

این اولین باری نیست که رییس جمهوری از امریکا قول می دهد تا به اتکا به محصولات اوپک پایان دهد.

بوش رییس جمهور پیشین امریکا نیز قول داده بود تا واردات از خاورمیانه را کاهش دهد.
او در سال 2006 گفت که ملت ما معتاد نفت شده است.

با این وجود واردات از اوپک در دوره بوش 10 درصد افزایش پیدا کرد. تمام رییس جمهور های امریکا از ریچارد نیکسون به این طرف متعهد شده بودند که اتکا به نفت خارجی را کاهش دهند.

الفلیح وزیر انرژی سعودی گفته است که عربستان سعودی میلیاردها دلار در پالایشگاه و صنعت توزیع در آمریکا سرمایه گذاری کرده است و حتی امکان دارد در نتیجه سیاست های حمایتی نفت و گاز و صنعت دولت ترامپ بازهم سرمایه گذاری بیشتری کند.

اروپا و روسیه : آزمایشات موشکی ایران نقض برجام نیست ، آلمان همچنان نگران برجام


سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به ادعاها مبنی بر انجام یک آزمایش موشکی جدید در ایران تاکید کرد آزمایش موشکی در ایران نقض توافق هسته‌ای نیست.

نبیله مسرالی سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با خبرنگاران در بروکسل در پاسخ به سوالی درباره ادعای یک مقام آمریکایی مبنی بر انجام یک آزمایش موشکی جدید در ایران گفت: توافق هسته‌ای سال 2015 با قدرت‌های جهانی شامل برنامه موشکی بالستیک ایران نمی‌شود بنابراین آزمایشات آن نقض این توافق (برجام) نیست.

وی ادامه داد: این شورای امنیت است که باید درباره این‌که قطعنامه 2231 نقض شده است یا نه تصمیم‌گیری کند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به این اعاها تاکید کرد: چنین اقداماتی اگر هم اتفاق افتاده باشد نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که در تایید توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 تصویب شد نیست.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در این نشست، آزمایش موشکی در ایران را مطلقا غیرقابل قبول خواند و مدعی شد این آزمایش نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شواری امنیت است که در سال ۲۰۱۵ به تأیید رسیده و امضا شده است.
هیلی همچنین مدعی شد که چنین موشکی قابلیت حمل سلاح هسته‌ای را دارد.

وی ادامه داد ما قوی خواهیم بود و اقدام خواهیم کرد و هر آنچه برای محافظت از شهروندان آمریکا لازم باشد را انجام خواهیم داد.

وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرد: این گزارشات باعث ایجاد نگرانی جدی می‌شود و ناسازگار با قطعنامه 2231 است.
این وزارت خانه همچنین یاداور شد : آنچه اکنون نیاز داریم تنش‌زدایی اعتمادسازی و نقش سازنده ایران در حل مناقشات منطقه‌ای است.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به ادعای انجام آزمایش یک موشک بالستیک جدید در ایران که از سوی آمریکا و شورای امنیت اعلام شده است، گفت: دولت آمریکا در زمان مذاکرات و در چارچوب برجام به طور رسمی اعلام کرده است که موضوع موشک جزئی از برجام نیست.

وی گفت: در قطعنامه 2231 عبارتی درباره موشک بالستیک است که ایران موضع خود را در همان زمان تصویب قطعنامه در آن مورد اعلام کرد.

ظریف ادامه داد: در قطعنامه 2231 به موشک‌ بالستیکی اشاره شده است که برای قابلیت حمل سلاح هسته‌ای طراحی شده است و این نوع موشک‌ها نباید مورد آزمایش قرار گیرند.
ما همان موقع هم اعلام کردیم موشک‌های ما با قابلیت‌ حمل سلاح نیستند و برای حمل کلاهک‌های متعارف طراحی و ساخته می‌شوند.

وی تاکید کرد: ایران به عنوان کشوری که بیشترین هزینه را از تروریسم بین‌المللی و تجاوز کشورهای خارجی پرداخت کرده است و سابقه تاریکی از نحوه عملکرد جامعه بین‌الملل در جنگ هشت ساله عراق به ایران در ذهن دارد دفاع از خود را به اجازه طرف‌های دیگر موکول نمی‌کند.
این در حالی است که ایران هیچ گاه علیه کشور دیگری از سلاح استفاده نکرده است مگر در دفاع از خود.
ما هیچ وقت آغازگر جنگ نبوده‌ایم اما در مقابل حملات کشورهای خارجی با شجاعت و به اتکا مردم از خود دفاع می‌کنیم.

بهرام قاسمی سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان نیز بدون ورود به موضوع صحت و ماهیت اخبار منتشر شده، بر موضع اصولی ایران تأکید کرد و گفت: انجام هرگونه آزمایش موشک‌ بالستیک توسط ایران در تطابق کامل با حقوق مسلم و تعهدات بین‌المللی ایران است.

وی گفت: برنامه‌های موشکی ایران، صرفاً ماهیت دفاعی داشته و هیچ یک از موشک‌های بالستیک ایران برای برخوردار بودن از قابلیت حمل سلاح هسته‌ای طراحی نشده‌اند و بنابراین در حوزه صلاحیت قطعنامه ۲۲۳۱ قرار نمی گیرند.

آزمایشات موشکی حق ذاتی و مسلم ایران در دفاع از امنیت و منافع ملی خود بوده و اعلام نظر در مورد آنها خارج از صلاحیت هر کشور یا نهاد بین‌المللی است

 

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182