روابط عمومی دادستانی تهران در مورد بازداشت حمید بقایی اطلاعیه‌ای صادر کردبه گزارش نفتون نیوز به نقل از عصر ایران، بقایی در دولت احمدی نژاد، سمت معاون اجرایی رئیس جمهوری را برعهده داشت. او به تازگی بازداشت شد.

در این اطلاعیه آمده است:

نظر به انتشار اطلاعات نادرست از سوی برخی افراد که از حامیان ایشان به شمار می­روند، با انگیزه­های نامعلوم در خصوص بازداشت متهم حمید بقایی، جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می­رساند.

مشارالیه با عناوین اتهامات مالی توسط بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار، پس از ابلاغ قانونی و استنکاف از حضور در دادسرا، طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضاییه به شعبه بازپرسی معرفی می‌­شود.

 پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم و اخذ دفاعیات از وی و بررسی محتویات پرونده، مشارالیه پس از صدور قرار تامین قانونی توسط بازپرس پرونده به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.

علی‌هذا اقدامات صورت گرفته بر اساس موازین قانونی و با رعایت حقوق متهم بوده و هر گونه اظهار نظر غیر کارشناسانه و بدون اطلاع از موضوع، تشویش اذهان عمومی محسوب و اقدام قانونی را در پی خواهد داشت.

زنان کابینه

 

با نزدیک شدن به روز تحلیف و موعد معرفی گزینه‌های وزارتخانه‌ها به مجلس شورای اسلامی و تشکیل کابینه جدید، گمانه زنی‌ها درباره وزرای احتمالی کابینه آینده بیشتر شده است. یکی از موضوعاتی که از همان دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بر آن بحث و گفت و گو وجود داشت، حضور زنان در دولت آینده بود؛ موضوعی که محل نقد برخی فعالان حوزه زنان و موافقان حضور زنان در سطح مدیریت عالی کشور بوده است.

به گزارش نفتون نیوز به نقل از تابناک؛ حسن روحانی با وجود اینکه از سال ۹۲ در شعارهایش از لزوم بهره مندی از مدیریت زنان در جامعه سخن گفته بود، در دولت یازدهم، جز سه عضو کابینه ـ که معاونان رئیس جمهور را شامل می شد ـ هیچ وزیر زنی را در دولت خود به کار نگرفت؛ اما در انتخابات اخیر و بعد از حضور نسبتا پررنگ زنان در لیست امید مجلس و شورای شهر و مطالبات مطرح شده زنان، به نظر می‌رسد در کابینه آینده، روند استفاده از مدیریت زنان در عالی‌ترین سطح وزارتخانه‌ها دچار تغییر شود. «ابراهیم رئیسی»، اصلی‌ترین رقیب روحانی در انتخابات اخیر نیز در بخشی از فیلم تبلیغاتی اش درباره لزوم بهره مندی از مدیریت زنان در سطح وزارت سخن گفته بود.

اما امروز در آستانه معرفی گزینه‌های وزارت به رئیس جمهور توسط فعالان سیاسی، احزاب و کارشناسان، خبرهایی مبنی بر حضور سه وزیر زن در کابینه آینده منتشر می‌شود. بنا به گفته «فاطمه راکعی»، نماینده مجلس ششم، اصلاح طلبان برای حضور زنان در سه وزارت خانه مشغول رایزنی هستند و گزینه‌های پیشنهاد خود را معرفی کرده اند.

امروز «حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز درباره حضور زنان در کابینه دوازدهم گفته است: این یک مطالبه عمومی است و رئیس جمهور به توانمندی بانوان اعتقاد دارند و معتقدند نیمی از جامعه، بانوان هستند؛ بنابراین، سه عضو کابینه از بانوان هستند که به عنوان معاون رئیس جمهور در دولت یازدهم حضور دارند و طبیعتا از توانمندی بانوان در سطوح مختلف مدیریتی هم در دولت دوازدهم استفاده می‌شود، در همین دولت ما معاون استاندار و همچنین تعدادی فرماندار خانم نیز داریم.

شهیندخت مولاوردی، یکی از معاونان فعال روحانی در دولت یازدهم، از کسانی است که درباره حضور بیشتر زنان در سطوح عالی مدیریتی تلاش‌ها و رایزنی‌های زیادی کرده است. او از کسانی بود که از سال ۹۲ و قبل از تشکیل دولت تدبیر و امید نیز منتقد عدم استفاده کافی از حضور زنان در لیست‌های انتخاباتی اصلاح طلبان بوده است. او در دهم مرداد ۱۳۹۲، به دبیرکلی جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان و مسئول کمیته حقوقی ائتلاف اسلامی زنان در در نشست «سهم زنان در دولت تدبیر و امید» از نقش کمرنگ زنان در کابینۀ پیشنهادی دولت یازدهم، به شدت انتقاد کرده و گفته بود: «با چه استدلالی سهم زنان در یک لیست سی و سه نفره، صفر است؟ چرا به زنان اعتماد نمی‌کنند و تناسب رشته با پست مدیریتی را به زبان می‌آورند، در حالی که یک پزشک اطفال شانزده سال وزیر امورخارجه کشور بوده است.‌ 

ای کاش دولت جدید، نسبت به اتفاقات خوبی که در سال‌های اخیر رخ داده، بی‌توجهی نکرده و پل‌هایی که زده شده بود، خراب نمی‌کرد. باید بدانیم جامعه باید هزینه نابرابری جنسیتی و معطل گذاشتن نیمی از نیروی انسانی را بپردازد و دود آن به چشم همه جامعه خواهد رفت.»

مولاوردی اخیرا نیز در اظهارنظری درباره کابینه آینده و سهم احتمالی حضور زنان در آن گفته است: پیش‌بینی ما معرفی دو یا سه وزیر خانم برای حضور در کابینه دولت دوازدهم است.

وی با ابراز امیدواری به بهبود وضعیت حضور زنان در کابینه آینده گفته است: امیدواریم این اتفاق بیفتد. با تجربه‌ای که از دولت یازدهم داریم و تفاوتی که شرایط شروع کار دولت دوازدهم با دولت یازدهم دارد، زمینه برای استفاده از خانم‌ها به عنوان وزیر در کابینه دوازدهم خیلی مساعدتر است.

اما در این میان، خبرهای غیررسمی و شنیده‌ها حاکی از آن است که حضور دست کم سه زن در سطح وزیر در کابینه جدید روحانی جدی است و نام برخی گزینه‌های زن برای تصدی بعضی وزارتخانه‌ها مطرح شده است.

اسامی افرادی همچون «شهیندخت مولاوردی، معصومه ابتکار، الهام امین زاده، زهرا شجاعی، اشرف بروجردی، الهه کولایی، پروین پروین داداندیش همسر محمود واعظی، فرشته بقایی و فاطمه طباطبایی مادر سید حسن خمینی» برای تصدی برخی وزارتخانه ها مطرح شده و شنیده‌ها حاکی از آن است، نظر «حسن روحانی» روی برخی از این گزینه‌ها مثبت است.

به نظر می‌رسد دولت در نظر دارد در حوزه هایی به غیر از حوزه‌های اقتصادی و سیاست خارجی که دارای حساسیت بیشتری برای دولت دوازدهم است، از مدیریت چند وزیر زن بهره ببرد. وزارتخانه هایی مثل آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و تعاون و رفاه اجتماعی برای سپردن به وزرای زن از احتمال بیشتری برخوردارند.

بر اساس شنیده‌ها برای سه وزارتخانه آموزش پرورش، علوم و فرهنگ و ارشاد گزینه های زن مطرح شده است؛ گزینه هایی مثل «شهیندخت مولاوردی» که به باور برخی تجربه موفقی را در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری دولت یازدهم داشته است. هرچند خود مولاوردی این را در گفت و گو با خبرنگاران تکذیب کرده است. دکتر فاطمه طباطبایی عروس امام، همسر سید احمد و مادر سید حسن خمینی نیز یکی از کاندیداهای زن  برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که دارای دکتری عرفان است؛ وزارتخانه‌ای که احتمال تغییر وزیر آن بسیار بالاست. 

شنیده‌ها حاکی از آن است که نظر رئیس جمهور درباره خانم طباطبایی برای سپردن سکان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به او بسیار مثبت است؛ اما عروس امام برای پذیرش این مسئولیت هنوز متقاعد نشده است و نظر چندان مثبتی به این مسأله ندارد. به همین دلیل گفته می شود، برخی فعالان سیاسی در حال رایزنی با خانم دکتر طباطبایی هستند تا او را متقاعد به پذیرش مسئولیت وزارت علوم در دولت دوازدهم کنند.

«اشرف بروجردی»، رئیس فعلی کتابخانه ملی که از سال گذشته ریاست آن را به عهده گرفته هم از زنان اصلاح طلبی است که همواره برای حضور در کابینه یکی از گزینه‌های محتمل بوده است. او همچنین مسئولیت ستاد زنان حامی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر را بر عهده داشت.

پیشنهاد دهندگان بروجردی برای وزارت، او را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرده اند، ولی بر اساس شنیده‌ها او به خاطر مسائل مربوط به ضعف جسمی و بیماری احتمالا نتواند مسئولیت سنگین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را که حساسیت های زیادی درباره عملکرد آن وجود دارد را بر عهده بگیرد. «زهرا شجاعی» معاون امور زنان و خانواده در دولت خاتمی نیز از دیگر گزینه های تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم است که گفته می شود، او نیز از این پیشنهاد استقبال نکرده است.

در این میان، برخی شنیده‌ها هم از تلاش «محمود واعظی» برای معرفی همسرش «پروین داداندیش» برای تصدی وزارت علوم تحقیقات و فناوری حکایت می‌کند؛ اما به دلیل اینکه داداندیش صاحب کرسی مدیریت دانشگاه آزاد غرب تهران است و اساتید و دانشگاهیان هم نظر مثبتی بر او ندارند، این موضوع منتفی به نظر می‌رسد. البته گفته می شود با توجه به سابقه همکاری روحانی با خانم داداندیش احتمال اینکه او از گزینه های جدی وزارت ارشاد باشد، دور از ذهن نیست.

با توجه به اعلام عدم تمایل قاضی زاده هاشمی برای ادامه کار در وزارت بهداشت و درمان که مدتی قبل مطرح شده بود و امروز هم در حاشیه جلسه دولت به آن اشاره کرده و دلیل عدم تمایل را فشار برخی رسانه ها و نهادها خوانده، برخی اصلاح طلبان تلاش هایی را پیرامون معرفی «فرشته بقایی» از فعالان دانشگاهی حوزه پزشکی برای این پست داشته اند؛ اما با توجه به کارنامه موفق هاشمی در وزارت بهداشت و نیز سخنان اخیر روحانی در جشنواره عمران و سلامت در تمجید از طرح تحول سلامت و ادامه آن در دولت دوازدهم به نظر نمی‌رسد، گزینه‌ای به غیر از قاضی زاده هاشمی برای وزارت بهداشت در دولت دوازدهم به مجلس معرفی شود.

البته احتمال دارد بقایی در دوره جدید سازمان نظام پزشکی از گزینه های جدی ریاست این سازمان باشد و حمایت برخی دولتی ها و اصلاح طلبان برای تحقق این امر نیز به کمک او بیاید.

با توجه به گزینه‌های مطرح شده و نظر مساعد «حسن روحانی» روی برخی از این گزینه‌ها برا‌ی تصدی برخی وزارتخانه‌ها و نیز گمانه زنی هایی که حکایت از حضور حداقل سه زن در کابینه آینده باید منتظر ماند و دید که این گمانه زنی‌ها تا چه حدی به واقعیت نزدیک است و زنان بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی تا چه حدی خواهند توانست در سطح مدیریت عالی کشور حضور داشته باشند.

با توجه به گفته‌های اخیر «حسینعلی امیری» معاون پارلمان رئیس جمهور، مجلس روز ۱۴ مرداد را جهت تحلیف اعلام کرده است، پس از آن رئیس جمهور باید بر اساس قانون و آیین نامه داخلی مجلس اعضای کابینه را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند و مجلس ظرف ۱۵ روز صلاحیت وزرای پیشنهادی را بررسی نماید، اما با توجه به اینکه آقای روحانی تأکید دارد دولت دوازدهم زودتر شکل گیرد و کارش را شروع نماید و برای آقای رئیس جمهور زمان بسیار مهم است و در سال ۱۳۹۲ هم در روز تحلیف وزرا را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد، در این دوره هم آقای روحانی تلاش دارند در روز برگزاری مراسم تحلیف، فهرست وزرا و برنامه دولت را به مجلس بدهند تا مجلس هر چه زودتر نسبت به بررسی وزرای پیشنهادی اقدام کند و دولت جدید در اسرع وقت شکل بگیرد.

پس تا ۱۴ مرداد ماه، پرونده کابینه آینده باز است و احتمال دارد گزینه هایی به لیست وزاری پیشنهادی دولت اضافه و کم شوند.

استاندار خوزستان: باید تولید را خط نخست استان قرار بدهیم / نباید سرمایه گذاران در دالان های مجوزهای اداری گیر کنند

به گزارش نفتون نیوز به نقل از شوشان غلامرضا شریعتی در آیین بزرگداشت روز ملی صنعت  معدن که در سالن همایش خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان برگزار شد، با تبریک روز ملی صنعت و معدن به فعالان حوزه صنعت و معدن استان، اظهار امیدواری کرد تا در سال پیش رو مطابق با فرمایش مقام معظم رهبری گام بردارند و اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شروع و طلیعه کار بوده است و باید امسال را به سالی الگو در این زمینه تبدیل و تلاش کنیم با محوریت تولید در بخش های مختلف تولید، کشاورزی و علوم دانش بنیان با تکنولوژی مناسب جامعه ما که ایجاد اشتغال می کند گام برداریم.
 
استاندار خوزستان با بیان این که هر کشوری باید سیاست های اقتصادی متناسب با وضعیت خودش را برای پیشرفت جامعه برگزیند، گفت: استفاده حداکثری از تکنولوژی در جامعه ای که جمعیت آموزش دیده جویای کار زیاد است، مناسب نیست پس باید در هدف گذاری لحاظ شود که آخرین تکنولوژی در کار مناسب جامعه نیست و به نحوی عمل کنیم که با کیفیت ترین تولید را با روش های متناسب با شرایط روز جامعه داشته باشیم.
 
وی افزود: مهم ترین معضل جامعه ما بیکاری است و باید رونق تولید را با محوریت نیروی انسانی مناسب جامعه داشته باشیم تا اشتغال بیش تری برای کشور ایجاد کنیم و از تبعات آن بکاهیم.
 
شریعتی درخصوص اقدامات دولت در بحث اشتغال بیان کرد: دولت یازدهم بسته اشتغال فراگیر را در راستای افزایش اشتغال در دستور کار خود قرار داده که هدف آن ایجاد سالانه 960 هزار فرصت شغلی برای کشور است و سند پیش نویس و خط مشی ها و اولویت ها و وظایف دستگاه ها مشخص شده است و به زودی برای اجرا شدن به کلیه دستگاه ها ابلاغ خواهد شد.
 
وی ادامه داد: دولت بسته پنج گانه رونق تولید و اشتغال را هم در برنامه دارد تا از طریق آن ارتقای توان تولید ملی، تامین مالی و سرمایه گذاری، جذب توسعه و تعمیق تکنولوژی، تجارت خارجی و صادرات غیر نفتی، مدیریت هدفمند واردات و توانمندی نیروی کار میسر شود. این بسته نیز به زودی تکمیل و ابلاغ خواهد شد و امیدوارم در پایان سال بتوانیم به شعار و نیتی که مقام معظم رهبری امسال نامگذاری کرده و هدف برنامه ششم برسیم و بتوانیم میزان اشتغال مورد نیاز کشور را فراهم کنیم.
 
استاندار خوزستان با تاکید بر انسجام همه جانبه و پایبندی به بسته های ابلاغی دولت در زمینه اشتغال گفت: دستگاه ها و سازمان های مختلف الزام به برنامه ریزی و تعیین وظایف در این موضوع به عنوان یک سند بالا دستی هستند و همه موظف به  برنامه ریزی بر اساس آن هستند.
 
وی با اشاره به برنامه های دیگر استان خوزستان در زمینه افزایش اشتغال عنوان کرد: از سال گذشته پیش بینی کردیم تا از اعتبارات عمرانی استانی هم برای افزایش اشتغال استفاده کنیم. اگرچه این اعتبارات عمدتا صرف عمران می شود ولی الان مهم ترین معضل استان بیکاری است به همین دلیل تصمیم اقتصادی استان تصمیم گرفتیم در قانون بودجه پیگیری شود و کمک های فنی لحاظ شود و از این محل به صنایع کوچک و متوسط استان که اشتغال زا هستند کمک کنیم.
 
شریعتی با انتقاد از بالا بودن نرخ سود بانکی در کشور خاطرنشان کرد: تولید با سود 18 درصد در هیچ در جامعه و کشوری ممکن نیست. نمی توای شعار کمک به تولید بدهیم و انتظار اشتغال داشته باشیم ولی وام ها و تسهیلات با سود 18 درصد ارائه دهیم.
 
وی ادامه داد: این سودهای کلان باعث شده صنایع با تمام توان و ظرفیت تولید کار نکنند یا تعطیل شوند یا نیمه کاره رها شده اند. بر همین اساس در استان برای کمک به تولید تصمیم گرفتیم یک بسته حمایت از تولید را به کمک صندوق ها یا از طریق بانک ها در اختیار صنایع کوچک و متوسط بگذاریم تا سرمایه در گردش لازم را دریافت کنند و به وضع بهتری برسند.
 
استاندار خوزستان با اشاره به حمایت ملی از صنایع خرد و متوسط اقتصادی گفت: بانک ها از این که خود طرح را در رهن ببرند امتناع  می کردند اما امسال موظف شده اند و تصریح شده که از سرمایه جاری صنایع استفاده نکند. بانک ها وعده داده اند امسال تعامل بهتری داشته باشند و امیدواریم در سال جاری در بحث استانی و کشوری با یک برنامه هدفمند در حوزه صنعت و کشاورزی وقت ویژه بگذارند و تلاش کنند نتیجه مورد نظر حاصل و اشتغال مورد نظر برای استان محقق شود.
 
وی یادآور شد: حمایت دولت ها هم محدود است و تولید، در عین حمایت از تولید کننده، باید رقابت پذیر و به روز باشد و با آخرین علوم روز دنیا همراه باشد چون خط تولیدی کهنه نمی تواند رقابت کند. سیستم به نحوی برنامه ریزی و طراحی شود که در بازه های منطقه رقابت پذیر باشند و نخست بخش صنعت و معدن نیازهای این بخش را بشناسد و تولید کنندگان ابتدا نیازهای منطقه را بشناسند و با توجه به آن خط تولید را راه اندازی کنند.
 
استاندار خوزستان به لزوم چابک شدن بخش تولید در کشور اشاره کرد و گفت: اگر بناست کشور ما بر پایه صنعت و معدن و تولید کند، باید بخش تولید چابک تر، به روز تر و با اطلاعات بیش تر وارد عمل شود و دولت با ایجاد بستر مناسب مثل تعرفه های گمرکی از تولید حمایت کند.
 
وی تاکید کرد: خوزستان مهد صنایع مادر است ولی لازم است در صنایع کوچک که اشتغال زیادی دارد عقب نمانیم. نباید تولیدات صنایع بزرگ ما برای مصرف به استان های دیگر برود و برای استان دیگر ایجاد اشتغال کند و بعد به استان باز گردد لذا باید صنایع تبدیلی را تقویت و تلاش کنیم وضعیت کارآفرینی در استان بهبود یابد.
 
شریعتی با تاکید بر ارزش کافرآفرینی و کارآفرین در کشور اذعان داشت: باید به کارآفرین  و سرمایه گذار احترام بگذاریم چون کسی که با بال بردن سرمایه کشور، هم توان خودش را بلا می برد و هم در جامعه ایجاد ثروت و اشتغال می کند قابل احترام است.
 
وی ریشه بسیاری از ایرادات بخش اقتصاد را در خود خوزستان دانست و گفت: نباید سرمایه دار در دالان های مجوزهای اداری گیر کنند. ما تولید ملی را تقویت می کنیم و برای منافع کوچک زودگذر از یک امر ملی و ایجاد اشتغال در استان می گذریم. این ها همه و همه ایرادهایی است که ما باید از خودمان داشته باشیم. باید تولید را خط نخست استان قرار بدهیم و با برنامه درست برای توسعه استان گام برداریم.

نفت دیگر اشتغال‌زا نیست

مترجم: مریم حسینی

منبع: CNBC

 

گمانه‌های زیادی درباره اشتغال‌زایی و فرصت‌های شغلی و درآمدی در حوزه صنعت نفت‌وگاز وجود دارد که اغلب با اهداف سیاسی مطرح می‌شوند و پشتوانه و دلایل تخصصی ندارند. روزگاری بود که توسعه صنعت نفت در هر منطقه‌ای‌، به معنی افزایش مشاغل، از بین رفتن بی‌کاری و افزایش چشمگیر درآمد سرانه و امکانات رفاهی بود اما جهان تغییرات زیادی کرده و اکنون حتی یک شغل نفتی با درآمد سطح بالا، خالی‌نیست بلکه بلعکس، عده زیادی از متخصصان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با نفت، یا بی‌کار هستند یا در مشاغل غیرمرتبطی فعالیت می‌کنند.
سایت Glassdoor فهرست 20 شغلی را که درآمد بالای 100هزار دلار در سال دارند اما متقاضیان مناسب کمتر از فرصت‌های موجود است را طبقه بندی و منتشر کرد. مشاغلی با درآمد، مزایا و موقعیت مناسب مورد توجه بیشتر افرادی است که در جستجوی شغل هستند. در سال‌های اخیر شاهد تغییرات در ساختارهای اقتصادی و جمعیتی هستیم تغییراتی مانند آنچه که بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد، انفجار جمعیت، تغییر در ارقام ازدواج و طلاق، روند مهاجرت و دسترسی به تجهیزات و فناوری در زندگی روزمره که با عنوان نسل X و نسل هزاره شناخته می‌شوند. تمامی این عوامل موجب شد که افراد جویای کار نگاه و توجه خود را متمرکز بر مشاغل خاصی کنند و بازار رقابت این مشاغل داغ شود.
نتیجه تحقیقات اخیر سایت کاریابی و سنجش درآمد Glassdoor، لیست مشاغلی با درآمد بیش از 100هزار دلار در سال با موقعیت های شغلی فراوان را نشان می‌دهد که با عنوان «حداقل یک شغل به ازای هر جویای کار» منتشر شده است. هر کدام ازعناوین شغلی این فهرست در طول سی روز گذشته حداقل هزاربار جستجو شدند و برای هرکدام حداقل هزار شغل جدید در سایت Glassdoor باز شده و در طول دو سال گذشته برای هر شغل حداقل 25 گزارش درآمد دریافت شده است. لیست مشاغل به ترتیب از رتبه بیست عبارتند از:
20. مدیریت روابط پروژه- 277860 شغل
19. مدیریت پروژه های صنعتی (مدیریت فناوری)- 183254 شغل
18. مهندسی پایان کار- 40673 شغل
17. اپتومتریست- 4348 شغل
16. معمار امنیت- 38945 شغل
15.مدیریت داروخانه(مسئول فنی داروخانه)-69484 شغل
14.رادیولوژیست-45691 شغل
13. مهندسی امنیت شبکه-125479 شغل
12.پزشک عمومی-259128 شغل
11. معمار فنی-49477 شغل
10. مهندسی امنیت اطلاعات-84248 شغل
9.مدیریت سیستم-290843 شغل
8. مدیریت خدمات بهداشتی درمانی-217216 شغل
7.دستیار پزشک-174279 شغل
6.متخصص اطفال-43411 شغل
5.مراقبت های پزشکی-36557 شغل
4.معماری سیستم-308950 شغل
3.مهندسی توسعه نرم افزار-170151 شغل
2.روانپزشکی-44453 شغل
1.کاردانی بانکداری سرمایه گذاری-107818 شغل

 

فایده چنین آماری چیست؟

اگرچه این لیست مشاغل، مورد نیاز کشورهای توسعه یافته است اما آگاهی از آن در سایر جوامع به افراد کمک میکند تا برای آینده شغلی خود با توجه به تغییرات جمعیتی و اقتصادی نگاه تازه‌ای داشته باشند و از طرف دیگر افرادی که قصد مهاجرت دارند می‌توانند به‌جای سال‌ها سرگردانی برای یافتن شغل در جامعه جدید، به سرعت شغل مناسب پیدا کرده و جذب جامعه جدید شوند.
از سوی دیگر، دولتمردان و سیاستگذاران از چنین اطلاعاتی برای کشور منطقه خود برنامه‌های بلند مدت آموزشی و تربیت نیروی انسانی و تمرکز سرمایه‌گذاری تهیه می‌کنند تا ناگهان در مقابل دوربین‌های تلویزیونی ارقام نجومی برای ایجاد شغل ارائه ندهند.

سایتهای رسمی

تبليغات نفتون نيوز

پیشخوان روزنامه ها

 

ورود به سایتحدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148